PES 6 Classic Online League
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovaj forum služi isključivo u svrhu druženja zaljubljenika u PES 6, najbolju simulaciju nogometa svih vremena. Na forumu će se održavati online natjecanja, poput turnira, liga, kupova...

You are not connected. Please login or register

Euro 1992 (History of Euro & World Cup 88-06)

- Igra se na slow gameplayu.

- cut iz dodavanja po podu je zabranjen (iz dodavanja po zraku, i odbijanca kada lopta skakuće, nije)

- short corner je dozvoljen ako se dodaje igraču izvan 16m te nakon toga centrira u 16m ili doda po podu izvan 16m. Znači, zabranjeno je ono što je 'osnovni problem kod short cornera' dodavanje po podu iz kornera u 16m okretanje i šut, što važi za bug u igrici.

- zabranjen je lažnjak na vrataru (X+kvadrat)

- nakon pauze prilikom izvođenja kornera potrebna je sačekati 3sec

- zabranjena su sva dodavanja po podu unutar 16m. Znači, dozvoljeno je iz 16m dodati igraču izvan 16m i pucati. Dozvoljeno je izvan 16m dodati igraču unutar 16m i pucati. NIJE dozvoljeno unutar 16m dodati drugom igraču unutar 16m po podu i pucati. Ako se nekad slučajno 'u žaru igre' i doda lopta na taj način, potrebno je pokušati je iznijeti izvan 16m te je onda dozvoljeno nastaviti akciju.

Također, osim svih dodavanja po podu zabranjeno je i visoko dodavanje ili 'dizanje lopte' (X+L1) unutar 16m

Ekipe u ponudi:
SWEDEN 92 (Brolin,Dahlin,K.Andersson,P.Andersson,Ingesson...)
DENMARK 92 (Schmeichel,B.Laudrup,Vilfort,Nielsen,Povlsen...)
FRANCE 92 (Papin,Cantona,Blanc,Deschamps,Fernandez...)
ENGLAND 92 (Lineker,Shearer,Platt,Merson,Pearce...)
NETHERLANDS 92 (Gullit,Rijkaard,Van Basten,Bergkamp,R.Koeman...)
GERMANY 92 (Voller,Klinsmann,Effenberg,Brehme,Hassler...)
SCOTLAND 92 (McAllister,McCoist,Gallacher,McCall,Ferguson...)
C.I.S. 92 (Yuran,Shalimov,Aleinikov,Mikhailichenko,Kanchelskis...)
*YUGOSLAVIA 90 (Stojković,Prosinečki,Savičević,Pančev,Sušić...)

chule

chule
Admin

Group A

France - CIS 3:2 (Cantona 68' 73',Sauzee 78'/ Kolyvanov 6',Aleinikov 32')
Scotland - Germany 1:0 (D. Ferguson 31')

CIS - Scotland 1:1 (Korneev 52' / McAllister 82')
Germany - France 1:3 (Riedle 29'/ Luis Fernandez 58'Cantona 71',Papin 90+)

CIS - Germany 2:2 (Korneev 30', Lyutyi 90'+; Moller 18', Riedle 23')
Scotland - France 2:2 (McCoist 18', Boyd 54'/ Vahirua 4', Papin 37')

Table
1.FRANCE          3 2 1 0 8:5 5
2.SCOTLAND        3 1 2 0 4:3 4
3.CIS              3 0 2 1 5:6 2
4.Germany        3 0 1 2 3:6 1

Group B

Yugoslavia - England 3:1 (Vujović 31', 51', Bokšić 69' / Clough 76')
Sweden - Netherlands 0:1 (van Tiggelen 70')

Netherlands - Yugoslavia 1:4 (Van Basten 13' / Savičević 15', Bokšić 45'+, Jarni 79', Sušić 88')
England - Denmark 0:2 (Larsen 29', Vilfort 86')

Denmark - Netherlands 2:1 (Povlsen 10',Vilfort 15'/Gullit 54')
Yugoslavia - Sweden 1:2 (Prosinečki 27' / Ingesson 40', Dahlin 90'+)

Sweden - Denmark 2:1 (Schwarz 21', Brolin 55' / Vilfort 45'+)
Netherlands - England 3:1 (Roy 26', van Tiggelen 68', Palmer 75'-AG-/Shearer 58')

England - Sweden 2:3 (Platt 49', 84' / Dahlin 5', 57', 85')

Semi-finale

France - YUGOSLAVIA 1:2 (Cantona 80' / Jarni 20', Savičević 24')
SWEDEN - Scotland 2:1 (Ekstrom 41', K. Anderson 45'+ / McAllister 19')

Finale

YUGOSLAVIA - Sweden 2:1 ET (Bokšić 90'+, Pančev 120'+ / Brolin 52')

Cantona (France), Bokšić (Yugoslavia), Vilfort (Denmark) 3 gola

Zadnja promjena: chule; pon vel 20, 2017 11:52 am; ukupno mijenjano 19 put/a.

Buggy

Buggy

U: 4(3) - 13(9)
P: 49% - 51%
ŽK: Vujović (YUG)

Odlična predstava Juge na otvaranju protiv jake Nizozemske. Oranje je u vodstvo doveo Marco Van Basten prelijepim golom, a sve nakon tog u znaku je Jugoslavije, koja je prekidima, točnije kornerima, prelomila utakmicu. Savičević je već u 15. minuti donijeo izjednačenje, da bi preokret donijeo Bokšić u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. U drugom dijelom Jarni i Sušić su svojim pogocima potvrdili visoku pobjedu i postavili konačan rezultat - 1:4

chule

chule
Admin

Sweden - Netherlands 0:1 (Van Tiggelen 70')

7(3)-12(Cool
55-45

Nakon potopa protiv Jugoslavije i izrazito ofenzivnih 3-4-3 gdje se narančasti nisu mogli sastati s loptom, u ovoj utakmici se okreću prokušanom 3-4-1-2 sistemu pa je obrana izgledala dosta stabilnije, a i prema naprijed su nizozemci bili konkretniji. Ipak, napadači nisu bili raspoloženi, pa je stvar morao spasiti iskusni Van Tiggelen koji je kod jednog kornera bio najviši i postigao jedini pogodak na utakmici. S druge strane, šveđani su dugo držali loptu i puno kombinirali, pokušavali kreirati priliku za udarac, ali osim 2 bijega Dahlina, nisu uspjeli stvoriti ozbiljnu priliku.

chule

chule
Admin

10(5)-8(4)
47-53

Vrlo sadržajna utakmica, sa dosta šansi na obe strane. Nizozemci su poveli nakon pogreške u obrani Engleske kada Roy presjeca jednu loptu i pogađa za 1-0. U drugom poluvremenu su Englezi nametnuli svoju igru i brzo poravnali preko Shearera. Nakon toga na scenu stupa Adri van Tiggelen koji se na ovom turniru prometnuo u ključnog igrača i strijelca narančastih, kada na jedan Van Bastenov centaršut utrčava iza obrane gordog albiona i u padu glavom vraća prednost na stranu Oranja. Nedugo nakon toga pre samouvjereni Palmer jednu gužvu pred golom pokušava riješiti povratnom loptom vrataru, ali ga vara i to je konačnih 3:1. Englezi su tada krenuli potpuno otvoreno naprijed, sa 6 napadača, i sa vjetrometinom otraga, što narančasti nisu uspjeli iskoristiti iz kontri, a Englezi u završnici nisu imali sreće, tako da je jednu loptu Winter očistio sa crte nakon što se odbila od obe vratnice i nastavila šetati po crti.
Izjednačena utakmica u kojoj je pobjedu odnijela sretnija ekipa.

chule

chule
Admin

6(4)-9(6)
46-54

Nakon 3 gola protiv Jugoslavije iz kornera, ponovo je jedan korner uništio nizozemce u samom startu utakmice kad Povlsen ostaje sam i para mrežu van Breukelena već u 10'. U 15' slobodan udarac na 25m od gola, kratko dodavanje i šut Vilforta za prelijep pogodak i velikih 2:0 u samom početku utakmice. Nizozemci odustaju od 4-4-2 formacije i okreću se tradicionalnoj 3-3-1-3 te stvaraju prilike ali lopta neće u gol. Gullit je vratio nadu u 54' ali to je bilo sve od nizizemaca. Do kraja dosta prilika sa obe strane ali prvo Roy a zatim i Van Basten mlakim šutevima u gol šansama propuštaju priliku za izjednačenje. Više nego zaslužena pobjeda disciplinirane Danske protiv nizizemske natrpane zvijezdama ali bez prave igre na ovom turniru.

mihovil5

Francuska - CIS 3:2 (Cantona 68' 73',Sauzee 78'/ Kolyvanov 6',Aleinikov 32')

CK: Jarni (YUG)

Još jedna vrlo lijepa predstava Jugoslavije, Vujović je s dva gola napravio veliku prednost, da bi Bokšić lijepim lobom povisio na visokih 3:0. U 75. minuti Jarni krvnički starta u 16-ercu i bespotrebno zarađuje isključenje, 11-erac realizira Clough, no bilo je to sve od Engleza, pa je konačan rezultat 3:1

CIS - Scotland 1:1
(Korneev 52' ; McAllister 82')
7 (2) - 14 (5)

Iako statistika ne govori tako, Rusi su imali sve u svojim nogama... 1:0 i dvije neiskorištene prilike 1na1 s golmanom... više sreće drugi put...

Trequartista

8 (6) - 13 (6)
48 - 52
ŽK -

Cvrsta utakmica s ne bas hrpom izglednih sansi iako su oba sastava igrala s napadackin taktikama

The Phantom

The Phantom

Škotska - Njemačka 1:0 (D. Ferguson 31.)

8(3) - 5(2)
žk: Frontzeck (Njemačka)

Borbeni Škoti su uz malo sreće (zadnji napad u 90+ prečka) došli do velika 3 boda i time premašili sva očekivanja na ovom prvenstvu. McCoist je sjajno proigrao Fergusona koji se nije uplašio velikog Bodea i mirno zabija za pobjedu.

The Phantom

The Phantom

Škotska - Francuska 2:2 (McCoist 18., Boyd 54./ Vahirua 4., Papin 37.)

9(4) - 9(5)
bk

Još jedna utakmica Škota iznad svojih mogućnosti. Dva puta su se vraćali u utakmicu,a Ferguson će još sanjat zicer u 90+ kad mu golman brani.

CIS - Germany 2:2 (Korneev 30', Lyutyi 90'+; Muller 18', Riedle 23')

11 (4) - 7 (2)

45 - 55

ŽK: Frontzeck 45'+, Moller 45'+, Brehme 69' (Ger)
CK: Sammer 29' (Ger)

mihovil5

Njemačka - Francuska 1:3 (Riedle 29'/ Luis Fernandez 58'Cantona 71',Papin 90+)

zk 1(Brehme) - 0
ck 1(Kohler 2 zuta) - 0

du_zizou

du_zizou

Jugoslavija - Švedska 1:2 (Prosinečki 27' / Ingesson 40', Dahlin 90'+)
u: 10(6) - 12(6)
p: 50-50%

Dosta izjednačeno, svakom je pripalo po jedno poluvrijeme, i kad se činilo da će završiti remijem, Brolin ubacuje sa strane a Dahlin pogađa za pobjedu Švedske.

du_zizou

du_zizou

Švedska - Danska 2:1 (Schwarz 21', Brolin 55' / Vilfort 45'+)
u: 9(4) - 9(3)
p: 49-51%

Izjednačeno, tvrdo, bez nekih prevelikih prilika. Odlučila 2 gola udarcima van 16m

England - Denmark 0-2 (Larsen 29', Vilfort 86')
16 (6) - 11 (4)
52 - 48

Utakmica odlucena Larsenovim skokom i golom od precke glavom, te Vilfortovim spretnim golom nakon lose Martynove reakcije. 50-50 utakmica

du_zizou

du_zizou

Engleska - Švedska 2:3 (Platt 49', 84' / Dahlin 5', 57', 85')
u: 11(4) - 9(7)
p: 48-52%
k: 0-0

Jedna loša utakmica Martyna na golu Engleske, Engleska definitivno nije zaslužila izgubiti, realno najbliži remi ali u svakom slučaju poraz nisu zaslužili.

du_zizou

du_zizou

Švedska - Škotska 2:1 (Ekstrom 41', K. Anderson 45'+ / McAllister 19')
u: 5(2) - 14( 8 )
p: 48-52%

Veliki Ravelli je izludio škote iako su došli do vodstva prekrasnim golom velikog Garya McAllistera, i nakon toga Škotska opasnija, šveđani zbunjeni i bez igre. Ali onda pri kraju poluvremena dva brza gola šveda za na kraju ispostavit će se konačan rezultat, i to iz ukupno 2 udarca u okvir gola. Ravelli u drugom poluvremenu nesavladiv na vrhunskoj razini odvodi domaćine u finale iako to prema prikazanom u ovom polufinalu definitivno nisu zaslužili.

Buggy

Buggy

France - Yugoslavia 1:2 (Cantona 80' / Jarni 20', Savičević 24')

U: 7(5) - 16(11)
P: 42% - 58%

Dobra i otvorena utakmica u kojoj je Jugoslavija bila nešto dominantnija. Odluka je pala u prvom dijelu u kojem je Juga preko Jarnija i Savičevića došla do 2 gola prednosti. U nastavku obostrano napadački sa puno šansi, bilo je tu svega, a Francuska je uspjela samo smanjiti konačan rezultat na 1:2 preko Cantone

Buggy

Buggy

Yugoslavia - Sweden 2:1 AET (Bokšić 90'+, Pančev 120'+ / Brolin 52')

U: 20(14) - 11(3)
P: 46% - 54%
ŽK: Stanojković (YUG)

Sjajno finale, odlična utakmica, sa infarktnom završnicom. Jugoslavija je bila bolja na terenu, ali Šveđani su lukavo čekali i dočekali svoju šansu u 52. minuti kada Brolin posprema odbijanac za 0:1. Juga se svim silama pokušava vratiti, no nije išlo, sve do zadnjeg napada u utakmici kada se Bokšić uspio ušetat u 16-erac i u 90+ razočarat Šveđane, te odvest utakmicu u produžetke. U produžecima nešto manje zanimljivo, ono najbitnije opet se događa u zadnjem napadu, u 120+ kada lopta dolazi do Pančeva koji se na 16-ercu okreće na lijevu nogu i šalje loptu u malu mrežicu za veliko slavlje Jugoslavije koja na kraju dolazi do titule na možda i najluđi mogući način